Human Design

Human Design to synsteza nauk opierająca się na doświadczeniach Ichingu, astrologioraz najnowszych odkryć z dziedziny manifestacji świadomości i psychologi rozwoju osobistego. 

Słowami samego twórcy Ra Uru Hu:
„Human Desing oferuje mechaniczne zrozumienie natury bycia. Wraz ze zrozumieniem przychodzi głęboka rewolucja, dostrojenie się do życia i przebudzenie świadomości (…). Najważniejsze jest to, by eksperymentować z tą wiedzą. Pozwól by ta praca cię prowadziła i informowała cię, co jest dla ciebie najlepsze, aby przeżyć najbardziej wyjątkową przygodę twojego życia”.  Ibiza 2011

 

Ra Uru Hu

Ra Uru Hu był założycielem i posłańcem systemu Human Design. Ra urodził się jako Alan (Robert) Krakower w Montrealu w Kanadzie 9 kwietnia 1948 rokuW 1983 roku opuścił Kanadę, by podróżować, by ostatecznie znaleźć drogę na wyspę Ibiza, gdzie spędził lata pracując jako nauczyciel szkolny. W styczniu 1987 roku doznał niezwykłego mistycznego doświadczenia, po którym nastąpiło spotkanie z „Głosem”, inteligencją znacznie przewyższającą wszystko, czego kiedykolwiek doświadczył. Spotkanie to trwało przez osiem dni i nocy, podczas których otrzymał on przekaz informacji, znany dziś jako „Human Design System”. 

W 1989 roku, po spotkaniu z „Głosem”, Ra Uru Hu napisał Rave I’Ching, fundament, na którym opiera się Human Design i klucz do odblokowania kodu naszej genetyki

Ra poświęcił kolejne 25 lat swojego życia na rozwój i nauczanie Systemu na całym świecie, wraz z rodziną mieszkał w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i przez większość czasu na Ibizie, w Hiszpanii, gdzie zmarł w marcu 2011 roku.

Human Design mandala

Mandala i Bodygraph

Podobnie jak kosmogram w astrologii i profil hologenetyczny (link) w Kluczach Genowych, Human Desing oferuje swoją wyjątkową interpretację naszej urodzeniowej energii i wpływu planet w momencie urodzenia. Wykres (Body Graph) jest graficzną ilustracją przepływu energii w twoim systemie, schematem działania i interakcjii ze światem. Pokazuje nam ciąg zależności między 9cioma centrami energetycznymi w ciele, jakie Bramy Iching lub kanały je łączace są w nas aktywne, w jakich sferach naszej istoty jesteśmy otwarci na wpływy (centra białe) lub wewnętrznie zdefiniowani (centra kolorowe)W naszych eksporacjach Discover Yourself intuicyjnie wybieramy źródła wiedzy, by zainspiorować ciebie do odkrywania siebie i wspierać cię w twojej podróży, stąd też niektóre z narzędzi Human Desing znajdziesz w naszych materiałach.

Human Design System i jego ewolucja

Od czasu powstania, System Human Desing nadal jest doskonalony i inspiruje kolejnych twórców i badaczy do dalszego rozwoju. Na jego fundamentach powstały takie syntezy jak Gene Keys – Klucze Genowe, Integral Human Desing, Quantum Human Desing, Baantu i zapewne wiele innych. Na tej stronie przybliżymy wam niektóre z nich. 

W sferze naszych zainteresowań znajduje się INTEGRAL HUMAN DESIGN, gdyż rozszerzył Human Design o spektrum świadomości, pokazując jak zmienia się zakres jego oddziaływania na różnych wibracjach. To spojrzenie jest kompatybilne z syntezą Kluczy Genowych i pozwala na pracę z różnymi wibracjami, a tym samym transformację Cienia, aktywację Daru i integrację boskiej mocy Siddhi prowadzących do wzrostu świadomości i coraz większego spełnienia w życiu.

Jak również QUANTUM HUMAN DESIGN – którego przekształcony język Human Design, który jest bardziej ekspansywny, wzmacniający, ekspresyjny zapewnia bardziej wszechstronne zrozumienie.  Celowo opracowane i ulepszone słownictwo HD do potężnej, pozytywnej, wyższej wibracyjnej częstotliwości energii ma na celu pomóc w pełni aktywować potencjał. Quantum Human Design zapewnia nowy sposób zobaczenia wykresu (chart) ludzkiego projektu i opowiedzenia szerszej i lepszej historii o tym, co jest dla Ciebie możliwe!

Integral Human Design

Synteza INTEGRAL HUMAN DESIGN powstała w wyniku wieloletniego zgłębiania ludzkiej natury i badania czym jest rozwój człowieka i jego wyzwolenie. Łączy ona elementami zaczerpnięte z Gene Keys (Kluczy Genowych), Human Design, Integral Approach (Podejścia Integralnego) i Neuroscienece (Neuronauki).

Do powstania INTEGRAL HUMAN DESIGN przyczynił się Richarda Rudd, twórca Syntezy Gene Keys i Werner Pitzal – austriacki psychoterapeuta i trener Human Design.

https://integralhumandesign.net/

Quantum Human Design

Quantum Human Design™ da ci słowa – historię – tego, kim naprawdę jesteś.

Jeśli zamierzasz stworzyć autentyczne życie – życie, które jest twoje – musisz zacząć od poznania Kim Jesteś i co musisz zrobić, aby zacząć żyć historią, do której się urodziłeś.

Podczas sesji Quantum Human Design™ poznasz każdy poziom Human Design, od najbardziej podstawowych elementów wykresu po głębsze, bardziej szczegółowe spostrzeżenia, jakie Human Design oferuje, a wszystko to w przystępny i praktyczny sposób.

Twój osobisty wykres Quantum Human Design może ujawnić twoje mocne i słabe strony, a co najważniejsze, twój potencjał. Przygotuj się na powtarzające się trudności, które możesz napotkać w ciągu swojego życia i skorzystaj z możliwości rozwoju, gdy zrozumiesz swoją osobistą strategię Human Design.

Odkryjesz swoją drogę do życia zgodnego, autentycznego, witalnego i prawdziwie znaczącego życia po prostu podążając za wskazówkami zawartymi na wykresie Human Design – „instrukcji obsługi” twojego życia.

Quantum Human Design