Human Design

Human Design to synsteza nauk opierająca się na doświadczeniach Ichingu, astrologioraz najnowszych odkryć z dziedziny manifestacji świadomości i psychologi rozwoju osobistego. 

Słowami samego twórcy Ra Uru Hu:
„Human Desing oferuje mechaniczne zrozumienie natury bycia. Wraz ze zrozumieniem przychodzi głęboka rewolucja, dostrojenie się do życia i przebudzenie świadomości (…). Najważniejsze jest to, by eksperymentować z tą wiedzą. Pozwól by ta praca cię prowadziła i informowała cię, co jest dla ciebie najlepsze, aby przeżyć najbardziej wyjątkową przygodę twojego życia”.  Ibiza 2011

Od czasu powstania, System Human Desing nadal jest doskonalony i inspiruje kolejnych twórców i badaczy do dalszego rozwoju. Na jego fundamentach powstały takie syntezy jak Gene Keys – Klucze Genowe (link), Integral Human Desing, Quantum Human Desing, Baantu i zapewne wiele innych. Na tej stronie przybliżymy wam niektóre z nich. 

 

Ra Uru Hu

Ra Uru Hu był założycielem i posłańcem systemu Human Design. Ra urodził się jako Alan (Robert) Krakower w Montrealu w Kanadzie 9 kwietnia 1948 rokuW 1983 roku opuścił Kanadę, by podróżować, by ostatecznie znaleźć drogę na wyspę Ibiza, gdzie spędził lata pracując jako nauczyciel szkolny. W styczniu 1987 roku doznał niezwykłego mistycznego doświadczenia, po którym nastąpiło spotkanie z „Głosem”, inteligencją znacznie przewyższającą wszystko, czego kiedykolwiek doświadczył. Spotkanie to trwało przez osiem dni i nocy, podczas których otrzymał on przekaz informacji, znany dziś jako „Human Design System”. 

W 1989 roku, po spotkaniu z „Głosem”, Ra Uru Hu napisał Rave I’Ching, fundament, na którym opiera się Human Design i klucz do odblokowania kodu naszej genetyki

Ra poświęcił kolejne 25 lat swojego życia na rozwój i nauczanie Systemu na całym świecie, wraz z rodziną mieszkał w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i przez większość czasu na Ibizie, w Hiszpanii, gdzie zmarł w marcu 2011 roku.

Human Design mandala

Mandala i Bodygraph

Podobnie jak kosmogram w astrologii i profil hologenetyczny (link) w Kluczach Genowych, Human Desing oferuje swoją wyjątkową interpretację naszej urodzeniowej energii i wpływu planet w momencie urodzenia. Graf Ciała (Body Graph) jest graficzną ilustracją przepływu energii w twoim systemie, schematem działania i interakcjii ze światem. Pokazuje nam ciąg zależności między 9cioma centrami energetycznymi w ciele, jakie Bramy Iching lub kanały je łączace są w nas aktywne, w jakich sferach naszej istoty jesteśmy otwarci na wpływy (centra białe) lub wewnętrznie zdefiniowani (centra kolorowe)W naszych eksporacjach Discover Yourself intuicyjnie wybieramy źródła wiedzy, by zainspiorować ciebie do odkrywania siebie i wspierać cię w twojej podróży, stąd też niektóre z narzędzi Human Desing znajdziesz w naszych materiałach.

Wkrótce.

Poniżej znajduje się kilka pomocnych wyjaśnień terminów niezbędnych w zrozumieniu swojego chartu w systemie Human Design.